Hlavní koncepční myšlenkou návrhu je vytvoření koncentrovaného, dřevěného, barevně jednotného boxu, kde budou soustředěny všechny funkce, které se týkají hygieny, vaření a ukládání předmětů. Tento box je složen ze dvou vrstev – vrstvu vnitřní tvoří stěny koupelny, šatní skříň a obklad stěny s instalacemi. Ze dvou stran vystupují objemy vrstvy vnější, a sice na straně vstupu botník a horní skříňka a na druhé straně kuchyňská linka s horními skříňkami. Tyto dvě vrstvy se od sebe barevně (a materiálově) liší. Proto, aby byla tato koncepce v prostoru jasně čitelná, je box jasně oddělen od okolních nosných zdí (skleněnými dveřmi s nadsvětlíkem) a přimyká se pouze k obvodové zdi domu. Dělící konstrukce budou provedeny suchým způsobem pomocí SDK desek a profilů. Mezi vstupem a WC je částečně dřevěná příčka a celoskleněné dveře s nadsvětlíkem provedené buď jako bezrámové, nebo do zárubně. Koupelna a WC jsou obloženy lesklou keramickou nebo skleněnou mozaikou bílé barvy 2,5 x 2,5mm do výšky nadpraží oken (pouze stěny viditelné, které nejsou kryty nábytkovými prvky).
V ostatních místnostech bytu, tedy v prostoru obytných místností se stavební zásahy neprovádí. Jedinou změnou bude pouze prolomení otvoru z chodby do jednoho z pokojů.

 

Autor: Tomáš Růžička

 

  TheBüro

  / architekti Brno

  Ing.arch. Tomáš Růžička, architekt
  Ing.arch. Roman Strnad, architekt
  Ing. et. Ing.arch. Jan Vrbka, architekt
  Doc.Ing.Miloslav Meixner, CSc., technický expert

  Úvoz 74, 602 00 Brno, Česká republika

  info@the-buro.cz
  www.The-Buro.cz

  +420 723 996 800

  Klíčová slova

  Architekti Brno, Architektonická kancelář v Brně, architektura Jižní Morava, Architekt v Brně, Rodinné domy v Brně, architektura rodinného domu, Brno, Jižní Morava, návrh architekta, architektonický návrh rodinného domu, rodinný dům návrh, rodinný dům architekt, Architekt pro rodinný dům v Brně...

  Webdesign a realizace IDENTA - idea & identita
 

The Büro – Architekti Brno

Architekti Brno

Nahrávám obrázky...