Hlavní koncepční myšlenkou návrhu je vytvoření koncentrovaného, dřevěného, barevně jednotného boxu, kde budou soustředěny všechny funkce, které se týkají hygieny, vaření a ukládání předmětů. Tento box je složen ze dvou vrstev – vrstvu vnitřní tvoří stěny koupelny, šatní skříň a obklad stěny s instalacemi. Ze dvou stran vystupují objemy vrstvy vnější, a sice na straně vstupu botník a horní skříňka a na druhé straně kuchyňská linka s horními skříňkami. Tyto dvě vrstvy se od sebe barevně (a materiálově) liší. Proto, aby byla tato koncepce v prostoru jasně čitelná, je box jasně oddělen od okolních nosných zdí (skleněnými dveřmi s nadsvětlíkem) a přimyká se pouze k obvodové zdi domu. Dělící konstrukce budou provedeny suchým způsobem pomocí SDK desek a profilů. Mezi vstupem a WC je částečně dřevěná příčka a celoskleněné dveře s nadsvětlíkem provedené buď jako bezrámové, nebo do zárubně. Koupelna a WC jsou obloženy lesklou keramickou nebo skleněnou mozaikou bílé barvy 2,5 x 2,5mm do výšky nadpraží oken (pouze stěny viditelné, které nejsou kryty nábytkovými prvky).
V ostatních místnostech bytu, tedy v prostoru obytných místností se stavební zásahy neprovádí. Jedinou změnou bude pouze prolomení otvoru z chodby do jednoho z pokojů.

 

Autor: Tomáš Růžička

 

  TheBüro

  / architekti Brno

  Ing.arch. Tomáš Růžička, architekt
  Ing.arch. Roman Strnad, architekt
  Ing. et. Ing.arch. Jan Vrbka, architekt
  doc.Ing.Miloslav Meixner, CSc., technický expert

  Tučkova 24a, 602 00 Brno, Česká republika

  info@the-buro.cz
  www.The-Buro.cz

  +420 723 996 800

  Klíčová slova

  Architekti Brno, Architektonická kancelář Brno, architektura Jižní Morava, Architekt v Brně. Projekty Brno. Rodinné domy, bytové domy, veřejné stavby, interiéry, výrobní stavby. Urbanistická studie, změna územního plánu, DUR Dokumentace územního rozhodnutí, DSP Dokumentace stavebního povolení, DPS Dokumentace provedení stavby, rozpočty, AD Autorský dozor. // Buildings for living, public buildings, interiors, industry buildings in the Czech Republic, Architecture and urban design in the Czech Republic.

  Webdesign a realizace IDENTA - idea & identita
 

The Büro – Architekti Brno

Architekti Brno

Nahrávám obrázky...