Rodinný dům je podélně orientován k jihu, tvoří jej hlavní a přidružený obslužný trakt. Předobrazem tvarování hlavní hmoty je tradiční moravská forma stavení: podlouhlý úzký zděný objekt se sedlovou střechou. Tento archetyp je nicméně pojednán v současných materiálech a v současném standardu, který od bydlení očekáváme. Do každé obytné místnosti jsou tak vložena francouzská okna, umožňující přímý přístup do budoucí zahrady. Před vlastní stavbou je navíc vytvořena jednoduchá terasa se zatahovatelnou plachtovinou.
Interiér vychází z konceptu členění na obsluhující a obsluhovanou část. V obytném traktu (obsluhovaná část) jsou přiznané trámové stropy, dřevěné prkenné podlahy a přiznaná struktura zdiva.

 

Tým: Jan Vrbka, Miloslav Meixner.

 

  TheBüro

  / architekti Brno

  Ing.arch. Tomáš Růžička, architekt
  Ing.arch. Roman Strnad, architekt
  Ing. et. Ing.arch. Jan Vrbka, architekt
  Doc.Ing.Miloslav Meixner, CSc., technický expert

  Úvoz 74, 602 00 Brno, Česká republika

  info@the-buro.cz
  www.The-Buro.cz

  +420 723 996 800

  Klíčová slova

  Architekti Brno, Architektonická kancelář v Brně, architektura Jižní Morava, Architekt v Brně, Rodinné domy v Brně, architektura rodinného domu, Brno, Jižní Morava, návrh architekta, architektonický návrh rodinného domu, rodinný dům návrh, rodinný dům architekt, Architekt pro rodinný dům v Brně...

  Webdesign a realizace IDENTA - idea & identita
 

The Büro – Architekti Brno

Architekti Brno

Nahrávám obrázky...