Projekt zkoumá urbanistický a architektonický potenciál umístění nádraží v centru. Jedná se o rozvinutí projektu, který v roce 2007 nechala občasnká koalice nádraží v centru vypracovat jako alternativu k odsunu nádraží za oblast Jižního centra (autorem architektonické části je Aleš Lejčar). Centrální poloha nádraží těží z těsné vazby na městskou hromadnou dopravu, akceleruje rozvoj Jižního centra a současně stimuluje život historického jádra. Stavba nepočítá s přerušením provozu železničních ani tramvajových linek. healthymanviagra.com V neposlední řadě – nádraží nabízí těsný kontakt s brěnskou dominantou katedrálou sv. Petra a Pavla. Projekt vznikl ve spolupráci TheBüro, Chybík-Krištof AA a Ústavem navrhování 5 Fakulty architektury VUT v Brně doc. Karla Havliše.

 

Tým: Jan Vrbka (TheBüro), Ondřej Chybík a Michal Krištof (Chybik+Kristof AA), Matěj Štrba, Petra Sopoušková, Sergej Minenko, Katarína Vankušová, Martin Šafář, Vojtěch Kouřil.

 

  TheBüro

  / architekti Brno

  Ing.arch. Tomáš Růžička, architekt
  Ing.arch. Roman Strnad, architekt
  Ing. et. Ing.arch. Jan Vrbka, architekt
  Doc.Ing.Miloslav Meixner, CSc., technický expert

  Úvoz 74, 602 00 Brno, Česká republika

  info@the-buro.cz
  www.The-Buro.cz

  +420 723 996 800

  Klíčová slova

  Architekti Brno, Architektonická kancelář v Brně, architektura Jižní Morava, Architekt v Brně, Rodinné domy v Brně, architektura rodinného domu, Brno, Jižní Morava, návrh architekta, architektonický návrh rodinného domu, rodinný dům návrh, rodinný dům architekt, Architekt pro rodinný dům v Brně...

  Webdesign a realizace IDENTA - idea & identita
 

The Büro – Architekti Brno

Architekti Brno

Nahrávám obrázky...