Projekt zkoumá urbanistický a architektonický potenciál umístění nádraží v centru. Jedná se o rozvinutí projektu, který v roce 2007 nechala občasnká koalice nádraží v centru vypracovat jako alternativu k odsunu nádraží za oblast Jižního centra (autorem architektonické části je Aleš Lejčar). Centrální poloha nádraží těží z těsné vazby na městskou hromadnou dopravu, akceleruje rozvoj Jižního centra a současně stimuluje život historického jádra. Stavba nepočítá s přerušením provozu železničních ani tramvajových linek. healthymanviagra.com V neposlední řadě – nádraží nabízí těsný kontakt s brěnskou dominantou katedrálou sv. Petra a Pavla. Projekt vznikl ve spolupráci TheBüro, Chybík-Krištof AA a Ústavem navrhování 5 Fakulty architektury VUT v Brně doc. Karla Havliše.

 

Tým: Jan Vrbka (TheBüro), Ondřej Chybík a Michal Krištof (Chybik+Kristof AA), Matěj Štrba, Petra Sopoušková, Sergej Minenko, Katarína Vankušová, Martin Šafář, Vojtěch Kouřil.

 

  TheBüro

  / architekti Brno

  Ing.arch. Roman Strnad, architekt
  Ing. et. Ing.arch. Jan Vrbka, architekt
  Ing.arch. Šárka Tauchmanová, Ph.D., architekt
  doc.Ing.Miloslav Meixner, CSc., technický expert

  Tučkova 24a, 602 00 Brno, Česká republika

  info@the-buro.cz
  www.The-Buro.cz

  +420 723 996 800

  Klíčová slova

  Architekti Brno, Architektonická kancelář Brno, architektura Jižní Morava, Architekt v Brně. Projekty Brno. Rodinné domy, bytové domy, veřejné stavby, interiéry, výrobní stavby. Urbanistická studie, změna územního plánu, DUR Dokumentace územního rozhodnutí, DSP Dokumentace stavebního povolení, DPS Dokumentace provedení stavby, rozpočty, AD Autorský dozor. // Buildings for living, public buildings, interiors, industry buildings in the Czech Republic, Architecture and urban design in the Czech Republic.

  Webdesign a realizace IDENTA - idea & identita
 

The Büro – Architekti Brno

Architekti Brno

Nahrávám obrázky...