Při tvorbě budovy jsme vycházeli z okolního kontextu. Stavbu chápeme jako světlý, uměřený objekt, tvořící citlivý doplněk stávající ZUŠ. Vůči této stavbě se snažíme vztahovat s maximálním respektem. Je-li vila členitá, koncentrického charakteru a poměrně vysoká, navržený objekt má oproti ní výrazně horizontální charakter, je nižší a pracuje s motivy transparence. Zvládá tak doplňovat její vlastnosti v synergickém efektu.Odstup od starší budovy umožňuje umístit stavbu skutečně doprostřed zeleně – těžit z existence okolního parku a současně neskácet žádný velký strom.
Hlavním architektonickým motivem vlastního pavilonu je kontrast mezi komunikační galerií (transparentní, vzdušná) a obsluhovanými částmi (jasné vymezení zdmi s jemně gletovanou bílou omítkou).Galerie je chráněna pevným stíněním, její výšková dimenze vytváří monumentální společenský prostor s důležitým motivem lavice pro sezení. Z tohoto prostoru je možné dostat se pohodlně do všech částí dispozice. Obsluhované části vytváří pevný úhrnný kvádr, který je protnut otvory s průhledy do zahrady. Projekt byl vybrán jako první mezi 81 účastníky architektonické soutěže.

 

Tým: Tomáš Růžička, Roman Strrnad, Jiří Tomíček, Jan Vrbka, Miloslav Meixner

 

1. místo v soutěži ČKA.


 

 

 

 

 

 

 

  TheBüro

  / architekti Brno

  Ing.arch. Tomáš Růžička, architekt
  Ing.arch. Roman Strnad, architekt
  Ing. et. Ing.arch. Jan Vrbka, architekt
  Doc.Ing.Miloslav Meixner, CSc., technický expert

  Úvoz 74, 602 00 Brno, Česká republika

  info@the-buro.cz
  www.The-Buro.cz

  +420 723 996 800

  Klíčová slova

  Architekti Brno, Architektonická kancelář v Brně, architektura Jižní Morava, Architekt v Brně, Rodinné domy v Brně, architektura rodinného domu, Brno, Jižní Morava, návrh architekta, architektonický návrh rodinného domu, rodinný dům návrh, rodinný dům architekt, Architekt pro rodinný dům v Brně...

  Webdesign a realizace IDENTA - idea & identita
 

The Büro – Architekti Brno

Architekti Brno

Nahrávám obrázky...