img0Rekonstrukcí vstupní haly a vrátnice školy došlo jednak k radikální proměně způsobu přezouvání a úschovy věcí žáků, ale změnou dispozice také k uvolnění prostoru haly, která dříve neměla jiné využití než jako šatna. Nové skříňky jsou uspořádány tak aby hala umožňovala různá společenská setkání v rámci školy i pro veřejnost. Vzniklo místo veskrze společenské, v souladu s obecným posláním instituce školy v 21. století. Skříňky byly provedeny na míru, s dvířky z nerezového plechu s originálním děrováním. Dominantou nového prostoru je prostorově zvlněná dřevěná lavice pro odpočinek.
/// Refurbishment of Jasanová primary school entrance hall in Brno-Jundrov. The brief called for new personal lockers while the architectural ambition came out more generous in creating a room ready to become a semi-public place where visitors would encounter education in accordance with the contemporary ideas of a school education. Focal point of the space is a large curved plywood bench for relaxation and to play cheerfully. The lockers are stainless steel with original custom-made perforation.
 

Tým: Roman Strnad, Jan Vrbka
Foto: Julie Přikrylová

01aa01aaa

01bb

01c

02b

02cC

03a

04a

04c

04d

05a

05b

Model

Model

91

Model

 

 

  TheBüro

  / architekti Brno

  Ing.arch. Roman Strnad, architekt
  Ing. et. Ing.arch. Jan Vrbka, architekt
  Ing.arch. Šárka Tauchmanová, Ph.D., architekt
  doc.Ing.Miloslav Meixner, CSc., technický expert

  Tučkova 24a, 602 00 Brno, Česká republika

  info@the-buro.cz
  www.The-Buro.cz

  +420 723 996 800

  Klíčová slova

  Architekti Brno, Architektonická kancelář Brno, architektura Jižní Morava, Architekt v Brně. Projekty Brno. Rodinné domy, bytové domy, veřejné stavby, interiéry, výrobní stavby. Urbanistická studie, změna územního plánu, DUR Dokumentace územního rozhodnutí, DSP Dokumentace stavebního povolení, DPS Dokumentace provedení stavby, rozpočty, AD Autorský dozor. // Buildings for living, public buildings, interiors, industry buildings in the Czech Republic, Architecture and urban design in the Czech Republic.

  Webdesign a realizace IDENTA - idea & identita
 

The Büro – Architekti Brno

Architekti Brno

Nahrávám obrázky...