Z308 vizkachodec

Areál bývalé Zbrojovky se přemění v pulzující soudobou městkou čtvrť, ale nesmí cestou ztratit své industriální kouzlo. Průmyslový areál vstoupí do světa bydlení a služeb na úrovni 21. stol. Návrh uliční sítě má racionální skladbu bloků, kterou prostupují promyšlené zelené osy Bulváru a Příčné třídy s věncem drobných náměstí v místě křížení obou os. Promyšlený návrh kancelářské zóny umožní pronajímání rozmanitých celků od 400m2 do 2400m2 na patro, současně etabluje živý obchodní parter a experimentální prostory high-tech výroby. Víceúčelová zóna v okraji čtvrti umožní parkování, nákupy a rozsáhlé sportovní vyžití v návaznosti na blízké Fuchsovy lázně. Střechy všech objektů se stanou veřejnými parky pro sport a polední odpočinek. Vrcholový Z-Bar 360° na špici výškové dominanty má panoramatický výhled od Petrova po Hády a přitažlivou atmosféru. Od rána do rána.
/// Former industrial area of Zbrojovka will be transformed into a living neighbourhood with flats, retail and job opportunities. A rational street scheme with blocks and green axes is proposed with a bunch of plazas gathering around the green axis crossing. An office zone with an elaborated concept of layouts allows for diverse rental options from 400m2 to 2400m2 per floor and houses parter shops and experimental manufactural plants as well. A multipurpose zone provides parking and shopping but mainly focuses on sport activities with a connection to nearby public bath by architect Bohuslav Fuchs. All the roofs of both zones are public parks for having a rest or doing sports. A top Z-Bar 360° has a panorama view of the city and an appealing atmosphere. From morning till morning.

 

Tým: Jan Vrbka, Roman Strnad, Jiří Jurenka, Denisa Boháčová, Petr Suchánek

Z308 vizkachodecZ608 vizkachodec Z309 vizkachodecZ310 vizkainterier Z301 Areal A1 1-4 Z303 Urbanismus zonyZ307 nadhled.vizka Z306 nadhled.vizka

 

  TheBüro

  / architekti Brno

  Ing.arch. Roman Strnad, architekt
  Ing. et. Ing.arch. Jan Vrbka, architekt
  Ing.arch. Šárka Tauchmanová, Ph.D., architekt
  doc.Ing.Miloslav Meixner, CSc., technický expert

  Tučkova 24a, 602 00 Brno, Česká republika

  info@the-buro.cz
  www.The-Buro.cz

  +420 723 996 800

  Klíčová slova

  Architekti Brno, Architektonická kancelář Brno, architektura Jižní Morava, Architekt v Brně. Projekty Brno. Rodinné domy, bytové domy, veřejné stavby, interiéry, výrobní stavby. Urbanistická studie, změna územního plánu, DUR Dokumentace územního rozhodnutí, DSP Dokumentace stavebního povolení, DPS Dokumentace provedení stavby, rozpočty, AD Autorský dozor. // Buildings for living, public buildings, interiors, industry buildings in the Czech Republic, Architecture and urban design in the Czech Republic.

  Webdesign a realizace IDENTA - idea & identita
 

The Büro – Architekti Brno

Architekti Brno

Nahrávám obrázky...